Medycyna

Codzienna pielęgnacja suchej skóry

Sucha skóra wymaga nie tylko odpowiedniej troski, ale również głębokiego i dogłębnego nawilżenia. Mimo że konieczne jest spore zaangażowanie, to brak ściągnięcia czy nieustannego uczucia pieczenia jest tego warte. Nie bez przyczyny przyjęło się też, że to właśnie sucha skóra jest jedną z najbardziej problematycznych. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry suchej? Najważniejsze jest tu odpowiednie podejście i właściwie dobrane produkty.

Właściwa pielęgnacja suchej skóry

Skóra sucha jest najbardziej wrażliwym typem skóry na działanie czynników zewnętrznych. To właśnie dlatego mrozy, promienie słoneczne czy zmienne warunki pogodowe mogą mieć na nią bardzo niekorzystny wpływ. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czym charakteryzuje się typ skóry. Otóż najczęstszymi objawami suchej skóry są:

  • pieczenie,
  • świąd,
  • uczucie nieustannego napięcia skóry,
  • zaczerwienienie
  • łuszczenie.

Prawdopodobnie każda osoba posiadająca skórę sucha zgodzi się z faktem, że jest ona matowa, cienka i niekoniecznie przyjemna w dotyku. Dodatkowo wyżej wspomniane czynniki atmosferyczne niemal natychmiast sprawiają, że jest ona zaczerwieniona lub podrażniona. W tym przypadku najważniejsze jest stosowanie delikatnych kosmetyków (bez względu na to czy mówimy o całym ciele, czy wyłącznie np. o skórze twarzy). Szeroką gamę produktów myjących i nawilżających emolientów posiada w swojej ofercie Dexeryl, który kompleksowo dba o nawilżenie i regenerację skóry.

Skóra sucha a odwodniona

Bardzo często zdarza się, że skóra sucha jest mylona z odwodnioną. O tym jak je odróżnić, pisaliśmy tutaj. W pielęgnacji skóry należy dążyć przede wszystkim do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia naskórka. Dodatkowo należy zadbać o to, aby złagodzić wszystkie dokuczliwe, a niekiedy nawet utrudniające codzienne funkcjonowanie objawy. Przemyślana pielęgnacja suchej skóry to taka, która wyklucza nie tylko substancje drażniące, ale również niekorzystne zabiegi, jak np. zbyt agresywne peelingi dopasowane do typu cery. W tym przypadku bardzo ważne jest czytanie etykiet i stosowanie się do zaleceń producentów!

Copywriter

autor