Aktualności

Czy warto kończyć studia podyplomowe i kursy?

Większość dobrych pracowników może dziś dyktować warunki swoim szefom. Młodzi ludzie poszukują jednak odpowiednio płatnego zajęcia przez długi czas i niekiedy zmuszeni są do wspinania się po wielu kolejnych stopniach swojej kariery. Spora grupa decyduje się uzupełniać swoje wykształcenie, ponieważ wydaje im się, że bogatsze CV, im więcej dyplomów i certyfikatów, to większa szansa na dobre zatrudnienie. Czy jest tak faktycznie?

Kiedy warto się dokształcać?

Z pewnością dobrym pomysłem jest podjęcie dodatkowych kursów, kiedy oferuje taką możliwość sam pracodawca i jest gotów to współfinansować. Często bowiem można się wyspecjalizować w konkretnej dziedzinie, a firma, która zapłaciła za kursy i certyfikaty pracownika i zainwestowała w niego, na pewno niechętnie z niego zrezygnuje.

Lepiej jednak nie kończyć kolejnych studiów, jeśli nie posiada się żadnego doświadczenia zawodowego. Okazuje się bowiem, że większość pracodawców poszukuje raczej osób znających się na pracy i gotowych do podjęcia zajęcia, a nie cały czas się uczących.

Copywriter

autor