Aktualności

Golf – krótki przewodnik dla początkujących

W ostatnich latach golf szybko zyskuje na popularności i staje się naprawdę spektakularny. Zawodnicy prezentują ekspresyjny styl gry i na nowo rozważają zasady ubioru. Szczególne sukcesy w tym względzie odnoszą golfiści, podczas gdy jeszcze niedawno kobiety nie były mile widziane w klubach golfowych (samo słowo golf żartobliwie oznaczało gentlemen only ladies forbidden).

Nasz krótki przewodnik jest przeznaczony dla tych, którzy postanowili poznać „rozrywkę arystokratów” lub zostali niespodziewanie zaproszeni na turniej golfowy (jest on teraz w modzie).

Wiek

Na pierwszy rzut oka golf to nudny i medytacyjny sport dla emerytów. Ale spróbuj przejść 18 dołków z kilkoma kijami golfowymi na plecach i zachować opanowanie i spokój przy każdym strzale. Nie jest to łatwe zadanie! Przy okazji, zanim wejdziesz na pole golfowe, musisz przejść szkolenie, a zanim zaczniesz grać, musisz uzyskać specjalny certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia.

Takie trudności, co dziwne, nie przerażają dziewcząt: na polu golfowym można spotkać sportowców w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno na naukę gry w golfa, można ją rozpocząć w wieku 6 lat lub w wieku 46 lat. Równolegle z treningiem bardzo przydatne jest oglądanie mistrzostw, aby poczuć napęd i ducha gry. Najłatwiej jest to zrobić podczas zawodów.

Turnieje główne

Wszystkie turnieje golfowe dzielą się na dwie kategorie ─ amatorskie i zawodowe. Turnieje amatorskie są raczej imprezami towarzyskimi, na które ludzie chodzą, aby się spotkać. Jednak aby nauczyć się grać, trzeba obserwować profesjonalistów podczas poważnych międzynarodowych zawodów.

Prawdziwą walkę w golfa można zobaczyć podczas renomowanych turniejów z udziałem 50 najlepszych graczy na świecie. We współczesnym golfie trudno jest wyróżnić 5 najlepszych graczy na poziomie zbliżonym do legendarnego Tigera Woodsa ─ amerykańskiego golfisty, 14-krotnego zwycięzcy turniejów rangi Majors. Faworyci ciągle się zmieniają, a w ciągu czterech dni trwania turnieju niespodzianki zdarzają się nie mniej niż na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

Sprawdź też:

Dress code

W przeciwieństwie do graczy, widzów na turnieju golfowym nie obowiązują żadne formalne zasady dotyczące ubioru. Jednak wszyscy tradycyjnie mają na sobie koszulki polo golfowe, szorty, spódnice i trampki.

O butach na obcasach najlepiej zapomnieć, nie tylko dlatego, że są uważane za coś w złym guście. Czasami trzeba przejść przez green ─ obszar wokół dołka ─ i obcasy zniszczą drogi trawnik. Dziewczyny w takich butach z dużym prawdopodobieństwem po prostu nie zostaną wpuszczone na pole golfowe.

Copywriter

autor