MedycynaAktualności

Jak dbać o blond włosy?

Prawdopodobnie każda posiadaczka blond włosów zgodzi się ze stwierdzeniem, że utrzymanie blond włosów w dobrym stanie niekiedy może okazać się dość problematyczne. Kosmyki muszą być rozjaśnione, przez co w rezultacie zaczynają się puszyć i zupełnie tracą swój blask. Nie lada wyzwaniem jest również utrzymanie zadowalającego koloru. Pasma z czasem mogą nabierać żółtego zabarwienia, którego bardzo trudno jest się pozbyć. Najważniejsze w pielęgnacji blond włosów jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które pozytywnie wpływają na ich wygląd i kondycję. 

Odpowiednia pielęgnacja blond włosów 

Podstawą pielęgnacji blond włosów jest oczywiście mycie. Odpowiednio dobrany szampon nie tylko chroni pasma przed szkodliwym działaniem składników zewnętrznych, ale też niweluje znienawidzone żółte tony. W tym celu doskonale sprawdzi się w składzie np. rumianek, który naturalnie wykazuje działanie rozjaśniające. Dzięki zawartości żółtego pigmentu dodaje włosom złocistych refleksów, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby produkty myjące nadawały fryzurze miękkości i blasku. Produkty takie posiada w swojej ofercie marka Klorane

Nie jest tajemnicą, że utrzymanie blond włosów w zadowalającym stanie wymaga – od czasu do czasu – odświeżenia koloru. Zabiegi fryzjerskie sprawiają, że włosy stają się o wiele bardziej delikatne i kruche. Konieczne jest więc ich wzmacnianie i regeneracja – nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. Odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia to konieczność. Warto więc zaopatrzyć się w odżywki i maski do włosów, które staną się nieodłącznym elementem pielęgnacji.   

Zastanawiasz się co zrobić w przypadku, gdy twoje blond włosy są oklapnięte i pozbawione objętości? Może być to spowodowane stosowaniem kosmetyków nadmiernie obciążających pasma. W tym przypadku warto sięgnąć więc po produkty wielozadaniowe, które oprócz ułatwienia stylizacji, zadbają również o ochronę koloru czy ułatwią rozczesywanie. Mniej znaczy więcej. Bardzo często znakiem charakterystycznym blond włosów jest również ich przesuszenie. Ograniczenie używania suszarki czy prostownicy z pewnością sprawią, że twoje włosy ci za to podziękują.

Copywriter

autor