Aktualności

Jak napisać dobrze CV?

Z uwagi na dość dobrze prosperującą gospodarkę większość osób nie ma dziś problemów ze znalezieniem pracy. Poszukując tego wymarzonego zawodu, warto przygotować dobre CV, które zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy. Jak powinno wyglądać takie curriculum vitae? Przede wszystkim, musi zmieścić się na jednej stronie i powinno być czytelne. Oznacza to więc, że wcale nie musi zawierać wielu informacji.

Podstawowe dane i informacje

Niektóre informacje o kandydacie po prostu muszą znaleźć się w każdym CV. Poza podstawowymi danymi osobowymi, są to oczywiście również wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Większość osób umieszcza tam też ukończone kursy specjalistyczne i informację o dodatkowych zainteresowaniach. Taki natłok danych zwykle sprawia, że nie chce się rekruterom czytać kolejnych dokumentów. W jaki sposób można zwrócić ich uwagę na swoją osobę i zwiększyć szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną?

Jeśli CV jest krótkie, ale zawiera w sobie informacje, które wyróżnią daną osobę, na pewno zostanie zapamiętane. Poza tym, można też zaskoczyć sposobem zaprezentowania najważniejszych informacji o sobie. Odchodzi się już od umieszczania w CV zdjęć, jednak wiele osób pozostawia swoją fotografię.

Copywriter

autor