Praca

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Rozmowa kwalifikacyjna jest wyjątkowym momentem, w którym liczy się zarówno nasza wiedza, jak i nasz wygląd. Popularne przysłowie, które brzmi: jak cię widzą, tak cię piszą, zawiera w sobie wiele prawdy. Warto o nim pamiętać, wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną. Warto także zadbać o odpowiedni strój. Jakich grzechów modowych unikać?

Jakich elementów garderoby unikać?

Wszystko zależy naturalnie od profilu firmy. Nieco inaczej nasz ubiór może wyglądać, gdy wybieramy się na rozmowę do banku, a odmiennie, jeśli naszym przyszłym pracodawcą ma być agencja reklamowa, w której liczy się pomysł i kreatywność. Bez względu na to, jakie będzie przyszłe miejsce pracy należy wystrzegać się przypadkowego dobierania kolorów i elementów garderoby. Strój powinien być przemyślany i co bardzo ważne, schludny. Jeśli zdecydujemy się na jaskrawe kolory, to unikajmy przesady. Wystarczy jeden element w ostrej barwie, np. bluzka bądź kolczyki, by pokazać, że nasz wizerunek jest odzwierciedleniem naszej kolorowej duszy. Zdecydowanie nie można pokazywać zbyt wiele. Za krótka spódnica, odsłonięty brzuch bądź ramiona zupełnie odpadają.

Co warto założyć na rozmowę kwalifikacyjną?

Kobiety mogą zdecydować się na nadal modne w tym sezonie kombinezony. Bluzka z długim rękawem, nawet jeśli ma wzór, jest odpowiednim elementem garderoby na rozmowę kwalifikacyjną. Kobiety powinny też zwrócić uwagę na buty. Muszą być eleganckie, bo właśnie na ten element garderoby wiele osób zwraca szczególna uwagę. Podobnie rzecz ma się w przypadku panów. Ich obuwie musi być eleganckie i lśniące, a koszula wyprasowana i świeża. Warto pojawić się w dobrej jakości garniturze czy też koszuli i spodniach, które stanowią zgrany duet. Bez problemu można dobrać odpowiedni strój w sklepie internetowym Dastan.pl. Tam bez problemu każdy mężczyzna dobierze nie tylko poszczególne części garderoby, ale także akcesoria, takie jak krawat, mucha czy bransoletka, które nadadzą stylizacji indywidualnego charakteru.

Copywriter

autor