Praca

Jak zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z tych momentów w życiu, który zwykle wiąże się ze sporym stresem. Wówczas nawet najbardziej odporne i opanowane osoby mogą mieć problem z opanowaniem własnych emocji, czy nadmiernego trzęsienia rąk. Jak dobrze wypaść na rozmowę kwalifikacyjnej? Istnieje garść cennych wskazówek, dzięki którym zabłyśniesz i zapadniesz w pamięci potencjalnego pracodawcy!

Nie ulega wątpliwości, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej niezwykle ważne jest przygotowanie. Warto więc dowiedzieć się możliwie jak najwięcej na temat firmy, do której aplikujesz. Ciekawostki czy daty są zawsze mile widziane. Co więcej, dzięki temu bez problemu dopasujesz swoje cechy charakteru np. do planów związanych z realizacją celów firmy. 

Kolejnym punktem wpływającym na ocenę pracownika przez pracodawców jest oczywiście… punktualność! Warto rozplanować poranek w taki sposób, aby dotrzeć na miejsce około 15 minut przed czasem. Znacznie lepiej wypadniesz, będąc na miejscu kilka minut przed czasem. Wystarczy, że na recepcji przedstawisz się i wyjaśnisz powód swojej wizyty. 

Nie zapominaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz! Podczas powitania nie zapomnij o tym, jak ważny jest uśmiech i wyprostowana postawa. Podczas powitania warto podziękować za zaproszenie na rozmowę. Warto wyróżnić się pośród pozostałych kandydatów i pozostać zapamiętanym, w możliwe jak najlepszy sposób. Podczas opuszczania pokoju również nie zapomnij o uśmiechu i szczerym podziękowaniom za poświęcony czas.

Copywriter

autor