Aktualności

Praca dla osób po 50-tce – gdzie jej szukać?

Osoby w wieku średnim bardzo często spychane są na rynku pracy na margines, ponieważ pracodawcy preferują osoby młode, doskonale znające się na nowoczesnych technologiach i szybkie. W niektórych miejscach pracy tacy ludzie stanowią jednak znacznie lepszych pracowników, z uwagi na swoje doświadczenie, wielość dyplomów i certyfikatów oraz opanowanie.

Staże dla osób po 50. roku życia

Urzędy pracy w całym kraju organizują obecnie nabór na staże dla osób, które ukończyły 50. rok życia. Może się o taki staż starać każda osoba bezrobotna. Po takim stażu istnieje również możliwość zatrudnienia. Osoby w tym wieku chętnie odbywają staże w urzędach państwowych, ale również firmach prywatnych. Wielu pracodawców przekonuje się wówczas, że działanie komputera wcale nie jest im obce.

Samodzielna działalność

Wiek średni wcale nie oznacza, że nie można samodzielnie podjąć działalności czy rozpocząć pracy zdalnej. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie posiadanych już umiejętności oraz kontaktów. Można też zainwestować w biznes dziecka albo kogoś znajomego. Także miejsca takie jak sklepy spożywcze i restauracje oferują pracę osobom w tym wieku.

Copywriter

autor