Praca

Praca dla studenta

Studenci współcześnie obok studiowania chętnie podejmują się pracy, by poczuć niezależność chociaż do pewnego stopnia. Istnieje wiele sposobów, by zdobyć kilka dodatkowych groszy do studenckiego budżetu. Na jakie opcje warto zwrócić uwagę?

Praca „typowo” studencka

Zazwyczaj ogłoszenia o pracy dla studenta obejmują takie oferty, jak praca w restauracjach lub sklepach. To popularna opcja, która pozwala na podejmowanie pracy po zajęciach, popołudniami. Jest prosta i nie wymaga podejmowania specjalnych wysiłków poza miejscem pracy. Student ma określone, proste zadanie – zbierać zamówienia, przynosić jedzenie czy przygotowywać drinki. Młoda, ucząca się osoba znajdzie zatrudnienie również w miejscach takich, jak np. kasy biletowe w różnego rodzaju placówkach czy obsługa wydarzeń i imprez. Dobrym pomysłem jest poszukanie zdalnych źródeł dochodu, jak testowanie aplikacji czy wypełnianie ankiet.

Doświadczenie zawodowe

Przy nieco większym wysiłku student ma szansę znaleźć zajęcie, które będzie się wiązało z jego kierunkiem kształcenia lub które otworzy mu drzwi do dalszej kariery. Student dziennikarstwa może dorabiać w gazecie lokalnej, a osoba ucząca się na kierunku związanym z Public Relations będzie przydatna przy tworzeniu treści do mediów społecznościowych określonych firm czy w agencjach reklamowych. Nawet wykonując proste czynności student ma szansę pokazać swoje zaangażowanie i dać poznać swoje mocne strony, co może skutkować otrzymaniem atrakcyjnej oferty już po obronie pracy dyplomowej.

Copywriter

autor