Nauka

Skuteczne metody nauki angielskiego, część II

W poprzednim wpisie wskazaliśmy jedną z najważniejszych metod nauki angielskiego dla dorosłych, czyli fiszki. Dziś przybliżamy kolejne sposoby na to, by lekcje angielskiego przebiegały sprawniej, a proces edukacji przebiegał efektywnie i przyjemnie. Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu!

Nauka angielskiego poprzez konwersacje

Konwersacje to rodzaj zajęć, który skupia się na zwiększeniu naszego obycia z językiem niż suche omawianie regułek gramatycznych. Choć gramatyka jest istotna dla poprawnego wypowiadania się w pożądanym przez nas kontekście, to jednak przy okazjonalnych rozmowach po angielsku traci ona swoje znaczenie. Dlatego też dla osób, które chcą się rozgadać w obcym języku, najlepszą formą treningu będzie rozmowa z osobą, która angielski zna doskonale i będzie umiała wytknąć nam każdy błąd. Takie konwersacje możemy prowadzić zarówno z osobą anglojęzyczną od urodzenia, czyli nativem, jak i nauczycielem, który w odpowiedni sposób przekaże nam swoją wiedzę. Konwersacje znacznie poszerzają nasze horyzonty i pozwalają nam na zwiększenie zasobu słownictwa, a także polepszenie płynności rozmowy po angielsku. Nauka angielskiego z drugą osobą jest poza tym bardzo przyjemna!

Otaczanie się językiem angielskim

Otoczenie się językiem to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy nawet podświadomie nauczyć się nowych zwrotów i wyrażeń w obcym języku. Warto zacząć od zmiany ustawień językowych naszego smartfona. Następnie, oglądając filmy lub ulubione seriale zrezygnujmy z lektora i posłuchajmy aktorów mówiących po angielsku. Może na pierwszy rzut oka nie wygląda to jak nauka angielskiego, jednak podświadomie wciąż będziemy poszerzać naszą wiedzę.

Copywriter

autor