Medycyna

Sucha i zaczerwieniona skóra twarzy

Sucha i zaczerwieniona skóra twarzy to jedno z najczęściej występujących połączeń. Zwykle towarzyszy również uczucie ściągnięcia, pieczenia i ogólnego dyskomfortu. W tym przypadku niezwykle ważne jest, aby poznać przyczyny, które są odpowiedzialne za stan naszej skóry i możliwie jak najszybciej je zwalczyć. Zwykle kluczem do sukcesu okazuje się odpowiednia i przemyślana pielęgnacja. Niezwykle ważne jest tutaj stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla tych konkretnych problemów skórnych. Właściwa dawka nawilżenia i stosowanie delikatnych kosmetyków opartych na delikatnych składnikach to podstawa! W tym celu doskonale sprawdzą się produkty amerykańskiej marki Dermalogica, która nie bez przyczyny uznawana jest za specjalistę w swojej dziedzinie.

Jak zadbać o skórę suchą i zaczerwienioną?

Ponadto przy suchej i zaczerwienionej skórze zaleca się unikania długich i gorących kąpieli, które mogą mieć znaczący wpływ na stan naszej skóry. Dodatkowo należy czytać składy kosmetyków, po które sięgamy. Te, które zawierają mydło, parabeny i sztuczne barwniki nie są sprzymierzeńcem tych problemów skórnych. Podczas codziennej pielęgnacji należy zrezygnować z wykonywania ostrych i agresywnych peelingów, np. gruboziarnistych. Zamiast tego zdecydowanie lepiej sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne dedykowane np. dla posiadaczek skóry wrażliwej. Podstawą jest tu wsłuchanie się w swoją skórę i dopasowanie się do jej potrzeb!

Nie zapominajmy jednocześnie o tym, jak ważna jest odpowiednia higiena. Aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń na skórze (te z kolei mogą dodatkowo doprowadzić do powstania zaskórników i pryszczy) zaleca się przemywanie twarzy dwa razy dziennie. Wówczas dołożymy wszelkich starań, aby nie doprowadzić do powstania stałych przebarwień.

Sucha i zaczerwieniona skóra twarzy wymaga specjalnej troski i szczególnego zaangażowania. Jednak stosując się do podstawowych zasad pielęgnacyjnych i stosowaniu właściwych kosmetyków możemy pozytywnie wpłynąć na jej wygląd i kondycję. Wbrew pozorom to prostsze niż mogłoby się wydawać.

Copywriter

autor