LudziePraca

4 cechy dobrego pracownika

Dobry pracownik. O taki właśnie marzy każdy pracodawca, ale to określenie oznacza dla każdego coś innego. Wszak każda branża wymaga nieco innych kompetencji i nieco innych umiejętności. Ale istnieje kilka cech, które bezdyskusyjnie świadczą o tym, że dana osoba jest dobrym pracownikiem. Jakie to cechy?

Rozsądek

W dzisiejszych czasach wszystko dzieje się bardzo szybko. Do niedawna, to jest do momentu wybuchu epidemii koronawirusa, mieliśmy rynek pracownika. Wówczas w niektórych branżach bywały sytuacje, że pracownicy szybko odchodzili z pracy, gdy nie dostali tego, czego chcieli. A chcieli niekiedy rzeczy naprawdę nieosiągalnych, typu własny gabinet w biurze, w którym nie ma takich możliwości lokalowych. Nie pomagały prośby ani obietnice, pracownik nudził się i odchodził. Dlatego rozsądek, a co za tym idzie, zaufanie do osoby, która przyjmuje się na stanowisko jest obecnie bardzo ważne.

Elastyczność

Pewnych sytuacji po prostu nie można przewidzieć. Osoby, które boją się zmian, wyzwań, nie są elastyczne, ciężko dostosowują się do nowych sytuacji, zdecydowanie gorzej radzą sobie z obowiązkami niż osoby elastyczne. Dla osób elastycznych nie ma znaczenia czy to praca zdalna czy w terenie czy też biurowa, wszak potrafią się dostosować.

Kreatywność

Wiele osób na rozmowach kwalifikacyjnych twierdzi, że jest kreatywna, a gdy dostają zadanie do wykonania, to szybko następuje weryfikacja tego niestety na niekorzyść rekrutowanego. Kreatywnością mogą poszczycić się tylko niektóre osoby i jest to zdolność na wagę złota. Idzie za tym innowacyjność, pomysłowość, a to jest bardzo ważne w wielu branżach, nie tylko reklamowych.

Pewność siebie

To cecha, która pozwala osiągnąć wiele, a także wybić się na pozycję lidera. Osoby pewne siebie nie boją się zmian, są otwarte. Pewność siebie idzie w parze z ambicją, brakiem kompleksów, dlatego takie osoby lubią się doszkalać i potrafią też dostrzec zalety innych,. Nie mają kompleksów, dlatego nie muszą kogoś tłamsić, by poczuć się lepiej.

Copywriter

autor