Aktualności

Jak stać się dobrym menagerem?

Każda firma posiada swoją strukturę organizacyjną. Najczęściej pracę zaczyna się na szczeblach najniższych i po kolei zdobywa kolejne. Bywa też, że nagle ktoś, kto d tej pory pełnił jedno z szeregowych stanowisk zostaje szefem zespołu i musi sobie poradzić z taką zmianą z dnia na dzień. Oczywiście, wybierając nowego kierownika szef powinien kierować się jego umiejętnościami i charakterem, jednak pewnych rzeczy każdy musi się nauczyć.

Kto jest idealnym kandydatem na managera?

Zwykle takie role w zespołach pełnią osoby, które są charyzmatyczne i potrafią przemówić do innych. Manager musi być konkretny i jasno przedstawiać swoje oczekiwania, ale jednocześnie umieć przekonać swoich pracowników do tego, że warto osiągnąć założony cel. Powinna być to również osoba empatyczna, zdecydowana i skłonna do dyskusji. Tylko dobra współpraca z zespołem zapewni mu bowiem sukces.

Jak nauczyć się cech kierowniczych?

Wiele firm oferuje specjalistyczne kursy, które pomagają młodym managerom w osiągnięciu ich celów. Warto również poprosić swojego pracodawcę o to, aby zdecydował się na szkolenie stanowiskowe. Poza tym, wspaniale na współpracę z pracownikami wpływają również wyjazdy integracyjne i spotkania towarzyskie.

Copywriter

autor